PIN-SME European Crypto and Trading News

Bitcoin, Polskie

Bitcoin rośnie o 10%, gdy rynek kryptowalut próbuje wrócić do spadku po zeszłotygodniowym spadku

Ceny bitcoinów gwałtownie wzrosły w poniedziałek, gdy rynek kryptowalut próbował odzyskać siły po szerokiej wyprzedaży w zeszłym tygodniu.

Według danych Coin Metrics cena najcenniejszej waluty cyfrowej na świecie wzrosła o około 10% do 54 338 USD za monetę. Dwa mniejsze tokeny cyfrowe, ether i XRP, wzrosły odpowiednio o 9% i 15%.

W zeszłym tygodniu bitcoin spadł poniżej 50000 USD po raz pierwszy od początku marca po proponowanej podwyżce podatku od zysków kapitałowych przez prezydenta USA Joe Bidena, która doprowadziła do fali sprzedaży. Cały rynek kryptowalut stracił ponad 200 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia.

Oczekuje się, że Biden podniesie długoterminowy podatek od zysków kapitałowych dla najbogatszych Amerykanów do 43,4%, wliczając podatek wyrównawczy. To spowodowało krótkotrwały spadek na giełdach, a analitycy twierdzą, że obawy związane z propozycją mogły rozszerzyć się na rynek kryptowalut.

Bitcoin wzrósł o około 80% od początku roku, gdy więcej inwestorów instytucjonalnych i dużych firm, takich jak Tesla, wskoczyło na rynek, wierząc, że jest to dywersyfikacja portfela w przypadku rosnącej inflacji. Spadek o około 17% w porównaniu do rekordowego poziomu wynoszącego prawie 65 000 USD.

W ostatnich tygodniach dyrektorzy kryptowalut ostrzegali przed potencjalnym ograniczeniem rynku ze strony organów regulacyjnych. Kilku urzędników, od sekretarza skarbu USA Janet Yellen po prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde, zaalarmowało o wykorzystywaniu bitcoinów w nielegalnych działaniach.

W Turcji bank centralny zakazał wykorzystywania aktywów cyfrowych w płatnościach, podczas gdy dwie giełdy kryptowalut upadły. Prezes jednej z firm, Thodex, podobno uciekł z Turcji z 2 miliardami dolarów w funduszach inwestorów.

Niemniej jednak istnieją oznaki, że kryptowaluty wkraczają do głównego nurtu. Coinbase, największa cyfrowa giełda walut w USA, została opublikowana w przebojowej sprzedaży bezpośredniej na początku tego miesiąca, podczas gdy PayPal wprowadził nowe funkcje do handlu kryptowalutami, a także do korzystania z nich podczas zakupów.

W poniedziałek, publikacja branży kryptograficznej CoinDesk poinformowała, że ​​JPMorgan przygotowuje się do zaoferowania swoim klientom prywatnego majątku aktywnie zarządzanego funduszem bitcoin, co mogłoby wstrząsnąć komentarzami dyrektora generalnego Jamiego Dimona, który przez lata walił w bitcoiny. JPMorgan odmówił komentarza.